top of page

Reunión Regional AMPAC

Público·195 Miembros

[FUTBOLLI] A N Trepça shiko live 7 dhjetor 2023


0:21Live nga Mitrovica. ... Shiko më shumë. Faqet e lidhura. Përshkrimi i fotografisë nuk është i ...Facebook · Trepça · 7 qer 2015


Skuadra tiranase mundi Bashkimin 60:62 (18:16, 13:18, 16:19, 13:9), ku nesër do të përballet me Flamurtarin nga ora 19:00, kurse për vendin e tretë do të garojnë Prishtina me Bashkimin. Periudha e parë dhe e dytë e ndeshjes ishte e barabartë, ku asnjëra skuadër nuk arrinte të shkëputej dhe përfundon 31:34, ndërsa tiranaset vazhduan me lojë të mirë, duke qenë më të mira se prizrenaset, ndërsa shifrat pas 30 minutash ishin 47:53. Kjo bëri që në çerekun e fundit të zhvillohej lojë interesante, ku vashat prizrenase ishin duke fituar 60:57, por një seri në fund e Partizanit ishte vendimtar dhe triumfoi 60:62. Më e mira te Bashkimi ishte Aulona Muhadri me 17 pikë e 15 kërcime, kurse te Partizani më e dalluara ishte Lasanja Edwards me 24 pikë e 15 kërcime. 1. Bashkimi (F) 20 2. Flamurtari (F) 3. Të interesuarat mund të dërgojnë CV-në në email-adresën projectmanager@basketbolli. com deri të shtunën (9. 12. 2023). JR NBA në Prishtinë JR NBA Kosova Garat e JR NBA Kosovës po vazhdojnë të mbahen në qytetet e Kosovës. Kjo Ligë organizohet nga Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) në bashkëpunim me Federatën e Sportit Shkollor. Në mesjavë garat janë zhvilluar në Prishtinë, ku janë zhvilluar xhirot katër dhe pesë, në Divizionin Pacifik dhe Veriperëndimor të Konferencës Lindore. Live @kbbtrepca | By Bodybuilding And Fitness Center "K.B.B 0:15B.B Trepça". 00:14. Na jena gati #kbtrepça. 17 maj 2022 · 3,1 mijë views. 00:18 Shiko më shumë. Faqet e lidhura. Përshkrimi i fotografisë nuk është i ...Facebook · Bodybuilding And Fitness Center "K.B.B Trepça" · 16 jan 2017 Home Page LIGA UNIKE Partizani, kampion i Ligës Unike Partizani është kampion i Ligës Unike për femrat. Skuadra nga Tirana në finale ka mundur Flamurtarin e Vlorës me rezultat 61:72 (13:17, 20:25, 10:14, 18:16). Kjo është hera e parë që Partizani fiton Ligën Unike, ndërsa edicionin e kaluar ishte Prishtina. Çereku i parë ishte interesant dhe i baraspeshuar, por tiranaset me pesë pikë radhazi në fund e fituan këtë pjesë 13:17. Tiranaset vazhduan me lojë të mirë, dhe e ruajtën epërsinë, madje në fund të periudhës së dytë e ngritën, duke shkuar në pushim me shifrat 33:42. Vendaset assesi të dilnin në lojën e tyre dhe në periodën e tretë për dhjetë minuta shënuan dhjetë pikë, ndërsa rezultati pas 30 minutash ishte 43:56. Përkundër tentimeve nga vlonjatet, Partizani ruajti epërsinë dhe triumfoi 61:72. Superliga 2023/2024 Scores - Basketball Kosovo LiveHelp: You are on Superliga 2023/2024 (Basketball Kosovo) page. Live basketball scores at Basketball 24 offer basketball live scores and results, providing also basketball quarter results, H2H stats, odds comparison and other live score information from Kosovo - Superliga 2023/2024 and many other basketball competitions. LIVE: Shiko direkt, Trepça-Parnu LIVE: Shiko direkt, Trepça-Parnu. 5 October, 2023 @14:27. FIBA Europe Cup ka përgatitur mundësinë e transmetimit të ndeshjes online dhe hapur për të gjithë adhuruesit e basketbollit përmes Youtube. KF Trepça Mitrovicë vs KF Vllaznia Pozheran live score, H2H KF Trepça Mitrovicë KF Vllaznia Pozheran live score (and video online live stream) starts on 24 Oct 2019 at 12:00 UTC time at Olympic Stadium Adem Jashari ... KB Bashkimi Prizren - KB Trepca Mitrovice 29.10.2023 - Azscore ... Trepca Mitrovice online for free. In addition, users can watch basketball live today or follow the text broadcast of the team match. Basketball match. Latest ... Më e mira te Flamurtari ishte Samra Omerbasic me 16 pikë e 14 kërcime, ndërsa te Partizani u dalluan Hanna Brych me 11 pikë e 11 kërcime dhe Jomyra Mathis me 22 pikë. Hanna Brych u shpall MVP e turneut, ndërsa në pesëshen më të mirë të turneut ishin: Sarah Mgbeike e Prishtinës, Aulona Muhadri e Bashkimit, Sophia Jackobsson dhe Samra Omerbasic të Flamurtarit dhe Lasonja Edëards e Partizanit. KF Trepca 89 live stream, fixtures on TV - Sporticos We listing only legal sources of live streaming and we also collect data on what channel watch Trepca 89 on TV. There are no upcoming events at this time. We ... Tashmë kanë përfunduar garat e rregullta, ku më pas do të zhvillohet faza finale. Deri në fundjavë do të dihen ekipet që do të kualifikohen në “Play-off”, që fillon në këtë muaj. 30 Shkolla Fillore të gjeneratës 11-13 vjeç janë ndarë në dy Konferenca, apo gjashtë Divizione. Tetë më të mirat e Konferencës kualifikohen në “Play-off” dhe më pas zhvillohet “Final Four”, ku shpallet skuadra kampione. Davis, MVP i javës së 11-të SUPERLIGA E MESHKUJVE Justin Davis është njëri nga lojtarët më të dalluar të Pejës në këtë edicion dhe në elitën e basketbollit të Kosovës. Ai ishte basketbollisti më i mirë në sfidën ndaj Golden Eagle Yllit, duke e mbyllur ndeshjen me 33 pikë e 14 kërcime, duke shtuar edhe katër asistime, ndërsa indeksin e ndeshjes e kishte 44, apo më të lartin e kësaj xhiro dhe njërën nga më të lartat në këtë edicion. Partneriteti është një kombinim i një organizate akademike, përgjegjëse për projektimin dhe vlerësimin e mjeteve, 5 federata kombëtare të basketbollit (Franca, Bullgaria, Kosova, Irlanda, Portugalia) dhe 1 federatë rajonale e basketbollit, Federata e Basketbollit e Katalunisë, e cila edhe udhëheqëse e projektit. Sfidën kryesore të kësaj xhiro e fitoi Trepça, duke vazhduar formën e mirë dhe duke ndërprerë serinë pozitive të Vëllaznimit. Te mitrovicasit u dalluan Drilon Hajrizi dhe Jordy Tshimanga. Hajrizi e mbylli ndeshjen me 15 pikë, dhjetë kërcime dhe katër asistime, kurse Tshimanga me 20 pikë, nëntë kërcime dhe një asistim. MVP Justin Davis (Peja) 33 pikë, 14 kërcime, 4 asistime, 44 indeksi Fisnik Rugova (Sigal Prishtina) 21 pikë, 13 kërcime, 1 asistim, 33 indeksi Desi Sills (Proton Cable Prizreni) 28 pikë, 5 kërcime, 5 asistime, 29 indeksi Drilon Hajrizi (Trepça) 15 pikë, 10 kërcime, 4 asistime, 24 indeksi Jordy Tshimanga (Trepça) 20 pikë, 9 kërcime, 1 asistim, 24 indeksi Jeta Zeka MVP SUPERLIGA E FEMRAVE Alo-ja Jeta Zeka pati paraqitje të shkëlqyer për tu shpallur MVP e javës së nëntë. Trepça - Sigal Prishtina Pjesa 1 - YouTube youtube.com youtube.com 51:01 YouTube Federata e Basketbollit e Kosovës FBK 14 tet 2022 14 tet 2022 Mungojnë: shiko shiko KB Trepça E RADHËS. SHIKO TË GJITHA. KB Trepça vs KB Golden Eagle Ylli. Detajet. Data, Ora, Liga, Sezona. October 16, 2022, 5:00 pm, PRINCE CAFFE SUPERLIGA, 2022. Live ... Sigal Prishtina shënoi fitore bindëse ndaj Istogut, kurse te bardhekaltrit më i miri në parket ishte qendra Fisnik Rugova me 21 pikë, 13 kërcime dhe një asistim. Proton Cable Prizreni shënoi fitoren e radhës, kësaj radhe ndaj rivalit të qytetit, Bashkimit, ku më i miri ishte Desi Sills me 28 pikë, pesë kërcime e pesë asistime. Trofeun për skuadrën fituese e kanë ndarë Arben Fetahu, Kryetar i Federatës së Basketbollit të Kosovës dhe Avni Ponari, President i Federatës Shqiptare të Basketbollit. Lexo më shumë... Bashkimi, i treti në Ligën Unike Bashkimi është renditur në vendin e tretë në Ligën Unike të Femrave, pasi shënoi fitore ndaj Prishtinës 63:68 (13:17, 15:10, 20:21, 15:20). Trepça - Bashkimi Pjesa 1, Xhiro 2 - YouTube youtube.com youtube.com 59:43 YouTube Federata e Basketbollit e Kosovës FBK 20 sht 2022 20 sht 2022 Mungojnë: shiko shiko Kështu basketbollistet prizrenase u stolisën me medalje të bronztë në Final 4, që po zhvillohet në Vlorë. Pjesa e parë e ndeshje në fakt ishte mjaft e barabartë, por edhe u karakterizua me shumë pak pikë të shënuara, duke përfunduar 28:27. Ngjashëm ishte edhe perioda e tretë, ku asnjëra skuadër nuk arrinte të shkëputej dhe shifrat pas 30 minutash ishin 48:48. Kjo bëri që fituesi të vendosej në dhjetë minutat e fundit dhe shifrat ishin 63:63, 1:10 minuta nga fundi, kur prizrenaset me një seri të suksesshme prej pesë pikësh fituan 63:68. Më e mira te Prishtina ishte Sarah Mgbeike me 16 pikë e 14 kërcime, kurse te Bashkimi u dalluan Taliyah Hopkins me 18 pikë e shtatë kërcime dhe Aulona Muhadri me gjashtë pikë e 11 kërcime. Finalja e Ligës Unike do të zhvillohet nga ora 19:00 ndërmjet Flamurtarit dhe Partizanit. Partizani mposht Bashkimin, arrin finalen Partizani është skuadra e dytë finaliste në Ligën Unike të femrave. Sigal Prishtina - KB Trepca Mitrovice/BV Chemnitz 99 13 pri 2023 — KB Trepca Mitrovice/BV Chemnitz 99 basketball match. You can watch the game's live broadcast on and read the text broadcast on livescores.biz. Federata e Basketbollit të KosovësThirrje për shprehje interesi për trajneret dhe gjyqtaret femra FBK Federata e Basketbollit e Kosovës shpall “Thirrje për shprehje Interesi” për trajneret dhe gjyqtaret femra në vendin tonë. Qëllimi i kësaj thirrje është që të identifikohen trajneret dhe gjyqtaret femra në Kosovë dhe më pas do të ju ofrohen trajnime dhe mundësi për të ardhmen. Trajnimet janë të drejtuara për trajnere dhe gjyqtare femra që kanë dëshirën dhe synimin për të filluar/vazhduar karrierën si profesioniste në botën e basketbollit. Kjo thirrje është në kuadër të Projektit Promise. Projekti "PROMISE" përbëhet nga 7 institucione që mbulojnë 6 vende evropiane siç janë: Spanja, Irlanda, Kosova, Portugalia, Franca dhe Bullgaria. Full Basketball Game | FIBA Europe Cup 2023-24 - YouTube youtube.com youtube.com · Përkthe këtë faqe 2:02:16 YouTube FIBA - The Basketball Channel 3 javë më parë 3 javë më parë 5 momentet kryesore 5 momentet kryesore  në këtë video në këtë video LIGA UNIKE 12. Shiko më shumë. Liga Unike. Pikët. 1. Ponte Prizreni. 2. 2. Peja. 1. 3. Golden Trepça. 0. 5. Teuta. 0. 6. Tirana Neptun. 0. 7. Kamza. 0. 8. Vllaznia. 0. Trepça, miniera e famshme mes Kosovës dhe Serbisë që Trepça e grevës së minatorëve në fillim të konfliktit të Kosovës, u nda në dy kompani pas luftës. Në jug shqiptarët, në veri serbët. Kosova miratoi kthimin e ...


Acerca de

¡Te damos la bienvenida al grupo! Puedes conectarte con otro...

Miembros