top of page

Reunión Regional AMPAC

Público·240 Miembros

Germania vs România în direct live 7 decembrie 2023

LIVE ROMANIA VS GERMANIA ❌ CALIFICARI CUPA MONDIALA 2022 ❌ LIVE ROMANIA GERMANIA. DJKlaatu · 2:36:49 · LIVE ROMANIA VS ARMENIA ❌ CALIFICARI CUPA ...

Ahhh ce șut frumos ar fi fost 68: Intră Ciobanu în locul lui Alex Cicâldău, care a alergat cât un dog german. Scuzați comparația, nu am găsit altă rimă 67: Hagi, Man și Pușcaș au încercat un contraatac blitz, dar schema a fost ratată. Dar poate fi momentul revenirii, publicul s-a dezmorțit și el. Hai că se poate! 66: Atacuri în valuri ale nemților, șutul lui Mittelstädt iese puțin 65: Posesia României scade vizibil, a ajuns la 54% față de 60%la pauză. Ce folos că întreg stadionul îi huiduie, zgomotul nu îi poate opri deocamdată 🙂 64: Nemții revin în terenul nostru, mijlocul României e incapabil să oprească tăvălugul Pauză de hidratare 62: Germanii sunt lideri de inițiativă, e clară schimbarea raportului de forțe. Frumoasă realizare, dar rămânem doar cu deliciul estetic Min 39: Corner România, bate Hagi, dar turnul de control Tah respinge din fața lui Ivan Min 38: Pașcanu degajează ca la rugby o minge care se ducea spre vârful Waldschmidt. Nu e loc de finețuri într-un loc care aduce cu purgatoriul lui Boccaccio Min 37: Ritmul a mai scăzut puțin după forcingul nebun al românilor. E un ritm incredibil pentru căldur din Bologna Min 36: Galben pentru Ivan pentru că l-a călcat pe un german Min 35: Cicâldău a avut o intervenție providențială la o pătrundere în careul lui Radu. Slăbiciunea defensivei noastre e evidentă, fundașii sunt rigizi și nu se coordonează Min 34: Avem posesie 63%! E enorm, mai ales în fața unei echipe atât de solide Min 33: Pauza de hidratare a venit la fix pentru germani, precum gongul pauzei pentru un boxer groggy. Germany vs Romania rezultate live, H2H și echipe de start Germany Romania rezultate live (video transmisiune în direct) începe in data de 8 oct. 2021 la ora 18:45 pe Volksparkstadion, Hamburg, Germany în World ... Salvarea bisericilor de orice rit din România, sub ocupaţia Tudor R. Popescu · 2009 · ‎Church and state... Germania sau din alte ţări şi mergeau spre Rusia sau chiar direct spre Siberia, să sară oameni care nu mai puteau fi prinşi de patrulele sovietice. Atunci ... Nu exagerez, România a presat enorm în ultimele 5 minute Sursa Foto: Facebook Min 32: Presiunea României e teribilă, cum n-am mai văzut din vremea lui Hagi sr – Ilie Dumitrescu – Răducioiu. Așa arată o echipă de campioni! Min 31: Șut Băluță de la 30 de metri, portarul german scoate greu în față, de unde Pușcaș încearcă o scăriță, dar Nübel scoate în corner Min 30; România presează de trei minute, cu incursiuni periculoase ale lui Andrei Ivan, Pușcaș și Hagi. E nevoie să jucăm mai italienește, cinic, să le tăiem avântul 74: Ianis Hagi a încercat un șut de geniu, dar mingea trecut peste poartă. Dar e clar că Hagi jr intuiește că România are nevoie de o mică minune ca să iasă din cleșteșe germanilor, care strânge, strânge 73: Corner Germania, respinge Ștefan. Presiunea nemților devine insuportabilă 72: Corner România, dar Pușcaș a faultat în atac. Oboseala le diminuează luciditatea tuturor jucătorilor și apar erorile mari 71: Amiri găsește o pasă minunată, dar Waldschmidt încearcă un efect a la Del Piero și mingea se duce puțin pe lângă vinclul lui Radu. Incredibilă ratare, incredibilă lentoarea defensivei noastre 70: Hagi a ratat un șut din prima, preferând o preluare care i-a dat timp unui fundaș german să recupereze. Germanii sunt în corzi Min 27: Fabuloasă povestea golului României: A fost o pătrundere în careu a lui Ianis Hagi care, busculat de un fundaș german, a reușit să îi paseze tptuși lui Pușcaș, care a trimis în bară. Arbitrul a consultat însă VAR și a decis că a fost fault de penalty, plus cartonaș galben pentru Baumgartl Min 26: Gol Pușcaș! România – Germania 1-1 după golul din penalty al lui Pușcaș Min 25: Penalty penru România! Min 24: Tensiune uriașă, toată lumea așteaptă decizia arbitrului Min 24: Arbitrii analizează VAR pentru un posibil fault la Ianis Hagi Min 23: Bară a lui George Pușcaș! Min 21: Gol Germania, Amiri, pe un contraatac rapid. Golul a venit după ce Denis Man a irosit o oportunitate uriașă, preferând un dribling în marginea careului german în locul unui șut din voleu. ROMANIA U21 - GERMANIA U21 2-4 (2-1). "Tricolorii" au 27 iun. 2019 — ROMANIA U21 GERMANIA U21 TVR LIVE STREAM VIDEO ONLINE. Semifinala făcând clic pe linkul de mai jos sau în orice moment pe pagina cu politica ... În grupa III principală, România va înfrunta reprezentativele Germaniei, Japoniei și Poloniei. Germania - România, live de la 19:00 Calificată în grupa principală după două victorii și o înfrângere, Români are două puncte în grupa principală și este pe locul 3. Cu trei victorii și dacă Danemarca învinge Germania, calificarea în sferturile de finală este asigurată. Pentru a obține biletul pentru Turneul Preolimpic, România trebuie să încheie între primele 7 naționale la Mondial. Clasamentul la startul Grupei Principale: NaționalăPuncteGolaveraj1. Ce frumusețe de gol! 44 Gol senzațional Pușcaș!!! Min 43: Combinație de mare finețe Ivan – Man, cu două călcâie, dar Man e deposedat în careu de Klostermann. Dacă ar fi avut talia lui Pușcaș, probabil că Man ar fi rămas în posesie și faza nu se termina cu un simplu aut Min 42: Ionuț Radu a greșit o degajare, nu pare nici el foarte conectat la meci, așa cum nici Man nu e în formă maximă Min 40: Manea a reușit o pasă de 40 de metri, în diagonală. 82: Doar Pușcaș a mai rămas în avanposturi. Între timp, Dahoud a reușit o ”transfomare”, a șutat la vreo 5 metri peste poarta lui Radu 81: Nemții reiau asaltul, România e dispusă pe trei linii de apărare, Nedelcearu degajează încă o dată – a câta oare? 78: Schimbare la nemți, urmată de pauză de hidratare. Intră Nmecha, iese Neuhaus. Antrenorul Stefan Kuntz întărește mijlocul, cum făcuse și Mirel Rădoi mai devreme. Să fie semn că se pregătesc de prelungiri? 77: Stadionul s-a dezlănțuit, publicul simte că echipa e în dificultate și strigă continuu România! 76: România liniștește puțin jocul cu pase scurte și încercarea de a rupe ritmul. Și minunea părea la îndemână. După pauză însă, ceva s-a frânt definitiv în jocul tricolorilor, iar apărarea s-a transformat în vulnerabilitate totală. Orice acțiune a germanilor se transforma rapid într-un raid cu potențial distructiv major. A fost o chestiune de timp până la egalare: Ianis Hagi a comis un fault stupid, trâgându-l de tricou pe un adversar într-o zonă neutră a careului. S-a făcut 2-2, iar restul timpului a fost o prăvălire continuă a tricourilor albe spre poarta unui Ionuț Radu în zi slabă. FINAL România Germania 2-4. Înfrângere dureroasă după un meci fabulos în prima repriză și o cădere totală în partea a douaRomânia a pierdut semnifinala cu Germania de la Bologna, dar iese cu capul sus dintr-o competiție în care nimeni nu-i dădea vreo șansă să ajungă așa departe. După o primă repriză fantastică, marcată de inspirația trioului Hagi-Pușcaș-Ivan, slăbiciunea defensivei a trădat echipa lui Rădoi, care s-a văzut supusă unei presiuni infernale din partea unei Germanii dezlănțuite. După o egalare venită în urma unui penalty stupid, golurile 3 și 4 au venit logic, pe măsură ce luciditatea românilor se evapora, iar forța proverbială a germanilor i-a făcut să pună stăpânire pe teren. VIDEO România - Germania la handbal feminin, ÎN DIRECT la 1:18Digi Sport 4 Live · Program TV · Digi Sport. Descarcă aplicația Digi Sport Reacția lui Florentin Pera, după Danemarca - România 39-23, primul său eșec pe ...Digi Sport · 23 dec. 2017 PrimaPlay.ro Program Program Live-uri pentru pentru ; 19:00. Prima Sport 1, Handbal F - CM 2023: Germania - România ; 19:00. PPV1, Handbal F - CM 2023: Senegal - Ungaria ; 19: ... Ai zice că umbra lăsată pe tot terenul nu le priește alor noștri 🙂 61: Nemții intră mult prea ușor în careul nostru, e a patra oară în câteva minute când trag din maximum 10 metri. Noroc că un picior salvator a degajat terenul 59: Hagi. încă o recuperare la mijlocul terenului. E una din marile calități ale lui Hagi jr, pe lângă pasele geniale și șutul distrugător, are o intuiție fantastică la recuperare, atipică pentru un decar sadea. Plus o hărnicie ieșită din comun Min 58: Niște giganți cu tricouri albe au apărut în careul lui Radu, dar cumva mingea a ieșit din careu. Impresionantă talia germanilor Min 58: Șut Waldschmidt de la 20 de metri, minge deviată în corner de Cicâldău Min 56: E bine: românii încep pressingul care le-a lipsit în prima repriză. Masivii jucători germani sunt vizibil jenați de rachetele Hagi și Man, care aleargă fără splină după fiecare minge. Respirăm, suntem înapoi în meci! Min 55: Iese Andrei Ivan, intră Florinel Coman. România U21 - Germania U21, Live Video Online 28 mar. 2023 — România U21 și Germania U21 se întâlnesc marți, de la ora 19:00, în cadrul unui joc amical, Live Video Online pe www.prosport,ro.