top of page

Reunión Regional AMPAC

Público·221 Miembros

[[[LIVE SPORT==]!]] Tomori Lushnja transmetim i drejtpërdrejtë 6 dhjetor 2023


22 jan 2023 — [falas=] Erzeni Teuta Durrës transmetim i drejtpërdrejtë 18 ... Besa Egnatia Elbasani Flamurtari Luftëtari Lushnja Pogradeci Tomori Turbina.


(Shiko Tv>>) Kastrioti_Kruje Erzeni drejtpërdrejt 07.02.2023 7 shk 2023 — Live Sport Lushnja Terbuni Puke transmetim i drejtpërdrejtë. To see ))) Laçi Tomori transmetim i. [[sporti<]] Teuta Durrës Erzeni shiko ... (TV drejtpërdrejt>>) Tomori Korabi Peshkopi transmetim i dre 23 maj 2023 — (TV drejtpërdrejt>>) Tomori Korabi Peshkopi transmetim i drejtpërdrejtë 23 maj 2023 [TRANSMETIM<] Vllaznia Bylis Ballsh transmetim iVetë ... Ishin punë të realizuara, që ende nuk kanë të krahasuar me ndonjë transmetim tjetër të drejtpërdrejtë televiziv, që bëhet sot për ndeshjet e kampionatit tonë të futbollit. Natyrisht në atë kohë, në skenën tonë të futbollit luante një tjetër “Flamurtar”, ishte një “17 Nëntor” gjithashtu tjetër, që me skuadrat e shquara të traditës “Vllaznia”, “Partizani” e “Dinamo” bënin që stadiumet tona për çdo javë të shndërroheshin në arena me të vërtetë të magjishme, nga lojërat spektakolare që ato paraqisnin… Por jo vetëm ajo ditë, por dhe shumë e shumë të tjera që erdhën më pas, kanë qenë të tilla, të ngarkuara plot punë, pasion, emocione dhe shqetësime të pafundme!... Në fakt, ai emision i parë i 2 tetorit 1983 nuk lindi ashtu vetvetiu... Lojërat e mrekullueshme dhe rezultatet e shkëlqyera të “Flamurtarit” në fund të viteve ’80 sidomos në arenën ndërkombëtare patën sjellë edhe ato çaste të paharruara bashkëpunimi me regjisorin Minga, si dhe me kolegun tjetër, Vladimir Grillo, me të cilin patra nisur të hedh hapat e para në gazetarinë sportive në RTSH. Dhe pa u zgjatur, pas Tiranës ia nisëm me radhë: Ymer Striniqi në Shkodër për ndeshjen Vllaznia-Lufdtëtari, Vlash Pambuku në Berat për ndeshjen Tomori-Partizani, Vladimir Ngjela në Korçë për ndeshjen Skëndërbeu-Naftëtari, Bujar Qesja në Durrës për ndeshjen Lokomotiva-Besa dhe Avni Kërtuka në Burrel për ndeshjen 31 Korriku- Traktori. Ishte e para herë! Dhe që nga ajo ditë e parë e transmetimit e deri tani, nga “oponentët” më interesantë të këtij emisioni ka qenë Agron Çobani që së bashku me Alfons Gurashin, ishin nga të parët, për të mos thënë ata që i dhanë udhë radiokronikës në Shqipëri. Sidomos regjisori i mirënjohur, Albert Minga, të cilit për çudi edhe pse kohët ndryshuan, megjithatë nuk i iku asnjë çast dashuria dhe pasioni për skuadrën e qytetit të tij të lindjes, “Flamurtarin” e Vlorës. Tomori Berat vs KS Lushnja H2H - Livescore Tomori Berat x KS Lushnja h2h - Tomori Berat x KS Lushnja head to head results. Do të ishte kështu, një lloj imitimi i asaj që bëhej më shumë vende të tjera, ku futbolli kishte traditë dhe nivel, por duke pasur parasysh modelin e emisionit të famshëm italian “Tutto il calico - minutë për minutë”, që kishte nisur edhe ai jo shumë larg në kohë, veçse 20 vjet më parë pikërisht më 1963-shin!. Dita e fillimit të emisionit... Mbaj mend atë ditë kur ndeshjet donin edhe dy orë që të nisnin dhe unë kisha kohë që sillesha nëpër korridoret, zyrat dhe studio e Radio Tiranës duke u lidhur herë pas here me radio-kronistët dhe teknikët e Radios nëpër qytet ku do të zhvilloheshin ndeshjet, si dhe me frekuencën e postës qendrore të Tiranës, pa bashkëpunimin e së cilës nuk mund të kuptohej ekzistenca e këtij emisioni. Nëpër të gjitha rrethet, që një natë më parë, ishin nisur makina me teknikët dhe aparaturat përkatëse, të improvizuara ashtu thjesht, por të vëna në provë që më parë për sigurinë e tyre në transmetim. HISTORI KUQEZI/ Viti 1953: Shqipëria e Miklos Vadas 2-0 Lushnja · Shkumbini · Burreli · Pogradeci · Vora · Tomori · Apolonia · Maliqi · Butrinti Duhet thënë se ky transmetim i drejtpërdrejtë nga një shtet tjetër, ... E kur më ranë në dorë kujtimet e Ahmet Shqarrit jam befasuar. Duke i shfletuar ato kam vërë re skrupulozitetin e të shkruarit, kulturën e gjerë, saktësinë dhe korrektësinë në përdorimin e gjuhës shqipe, figuracionin artistik që është visar i shkrimtarëve të njohur, elegancën e përdorimit të fjalëve të veçanta, detajet e goditura që i përcjell plot fantazi dhe besueshmëri, dhe mbi të gjitha harmoninë e të gjitha elementëve artistik dhe estetik mbi të cilën ndërtohet një ditar, libër kujtimesh, apo një monografi... (((SOT!!))) Teuta Durrës Egnatia drejtpërdrejt falas 22.01.2023 22 jan 2023 — [falas=] Erzeni Teuta Durrës transmetim i drejtpërdrejtë 18 Besa Egnatia Elbasani Flamurtari Luftëtari Lushnja Pogradeci Tomori Turbina. [online==] Erzeni Vllaznia 2022 01.09.2023 31 gush 2023 — Tomori – Lushnja -Besëlidhja – Burreli DHJETOR 2009 (Info Arkiva 28 [Transmetim i drejtpërdrejtë=] Partizani Tirana Teuta Durrës (TRANSMETIM ... [[Sot>>]@] Dinamo Tirana Partizani Tirana transmetim i drejt [Sot>>]@] Dinamo Tirana Partizani Tirana transmetim i drejtpërdrejtë 2022 22 shtator 2023 7 ditë më parë — drejtpërdrejt falas 29 maj Partizani Tirana ... (SOT>>) Laçi Kastrioti_Kruje shiko live 29 maj 2023 Tues 28 maj 2023 — (TV DREJTPËRDREJT) Tomori Korabi Peshkopi 2022 23/05[Transmetim i drejtpërdrejtë! ] Lushnja · Oriku · Pogradeci · Shkumbini Peqin · Turbina ...


Acerca de

¡Te damos la bienvenida al grupo! Puedes conectarte con otro...

Miembros

bottom of page