top of page

Reunión Regional AMPAC

Público·221 Miembros

Flamurtari Burreli drejtpërdrejt falas 06.12.2023


5 nën 2023 — ... Burreli, 1-2. [FALAS-] Egnatia ... ] Flamurtari Korabi Peshkopi drejtpërdrejt falas 28[[TRANSMETIM]*] Teuta Durrës Vllaznia drejtpërdrejt falas ...


Por në veprimtaritë ndërkombëtare, ku garat zhvilloheshin në tartan, ka qenë shumë e vështirë të arrije rezultate pa asnjë faull, ndërsa kërkohej përgatitje e lartë teknike, pasi nga pista e dheut tek ato sintetike ndryshonin të gjithë parametrat, si ritmi i vrullit, këndi i hyrjes, ambientimi, përgatitja psikologjike, emocionet, elemente këto që krijonin vështirësi në ecurinë e garës. Pastaj uniforma: ka garuar me tuta të Korçës, duke përdorur atlete të NISH Gomës Durrës me këmbët që i bëheshin me kallo, si dhe këpucët me thumba të Ndërmarrjes së Mjeteve Mësimore “Hamid Shijaku”, Tiranë, që ia përgatiste mjeshtri Gazheli. Dhe kërceu 1. 70 m. Veprimtaria ndërkombëtare, në garë me kampionet e kohës Takimi i parë ndërkombëtar i Klodeta Gjinit ka qenë ai në Selanik, në vitin 1980, kur ishte 16 vjeçe. Ka garuar bashkë me Stefka Konstadinovën, duke kërcyer 1. 75 m. Pastaj në Botërorin e Helsinkit, për të vijuar në Shvehat të Austrisë në ’88-ën me të njëjtin rezultat 1. 89 m me vendin e parë, bashkë me një atlete polake. Flamurtari Vlore vs Burreli H2H - Livescore Starting from 2022 the team of Flamurtari Vlore and the team of Burreli competed in 3 competitions among which there were 1 victories of Flamurtari Vlore, 1 ... Ka ruajtur me shumë kujdes edhe këpucë, si ato të shpejtësisë e të rrahjes. Kujtimin e mensës së klubit, Ganimetin, ose “nonën”, që i shërbente, por dhe një tollon ushqimi, që e ruan me kujdes. Ka ende në lëkurën e kurrizit shenjat që i ka lënë fërkimi i stekës prej alumini gjatë kërcimeve pa fund. Nuk harron edhe qenin prej pelushi që e kishte blerë në Elbasan dhe e mbante për t’i sjellë fat. Dhe, në fund, dushet e stadiumit dhe Sulën e paharruar, që kujdesej për mirëmbajtjen e tyre. Me Balash, ngjashmëri e madhe Qershor 1990, takimi i parë ndërkombëtar i atletikës në Bukuresht pas rënies së Causheskut. Në qendër, përpara hotel “Interkontinental” protestohet dhe ndërtesa në krah ka ende shenjat e plumbave dhe dyer e dritare të djegura. IAAF e ka organizuar këtë veprimtari për të dhënë një sinjal të fortë që në Rumani ka filluar një jetë normale, edhe pse radhët e njerëzve për të marrë racionin janë pa fund, ndërkohë që sportistët janë sistemuar në qendrën olimpike “23 Gushti”. E kam ndjekur karrierën e saj dhe mund t’ju them se rezultatet e larta i ka arritur shpeshherë edhe kur kishte probleme me shëndetin. Por, ajo që më ka befasuar, ka qenë kur në vitin 1992, gjatë një leksioni në ‘La Sapienza’ të Romës, ku isha për specializim, ndërsa bashkë me studentët e tjerë po ndiqnim leksionet e pedagogut, mjekut të njohur italian Dr. Santili. U surprizova kur profesori në një temë për traumatologjinë demonstroi para të gjithëve rastin e një atleteje nga Shqipëria, që ishte Klodeta Gjini. RMSI 2023 Group 7 tet 2023 — Flamurtari Korabi Peshkopi drejtpërdrejt falas 28[[TRANSMETIM]*] Teuta Durrës Vllaznia drejtpërdrejt falas Burreli, 1-2. [FALAS-] Egnatia ... Saqellari, F. Marku, S. Ifti, Hajdari, A. Qirinxhi, A. H. Hasi, V. Teli (nuk jeton), T. Çavo, G. Dida, A. Jatru, A. Xhabafti etj. Apo gjyqtarët si A. Fafaj, stadiumet “Qemal Stafa”, ai i Korçës, i Shkodrës, që e shtynin drejt rekordeve, pasi jo të gjitha pistat i tërheqin sportistët ose krijojnë një “feeling” me ta. Me kroaten simpatike Blanka Vlasiç, rekordmenia, kampionia e botës, ka një lidhje të veçantë. Sa herë që ajo shkon në Itali, si anëtare e “Grupit të kërcyeseve së larti”, takohen në Romë. Kanë vlerësime dhe konsiderata të ndërsjella ndërmjet tyre. Nga bluza me nr. 44, te shenjat në kurriz E ruan ende një fanellë me nr. 44, me të cilën stërvitej dhe që ia kishte falur një atlete greke. E pëlqente, pasi ishte bluzë e veçantë bejsbolli, duke qenë se në Shqipëri në atë kohë nuk kishte një të tillë. Pastaj biçikletën jeshile 6. 500-lekëshe, prodhim i uzinës “Tirana”, e cila e ka shoqëruar gjatë gjithë karrierës, në stërvitje, shkollë e punë, por që ia vodhën në vitin 1992. përmbajtja e lëndës raste te denoncimeve të ndryshme të ardhura drejtpërdrejt në këtë zyrë, dhe kur është falas në këmbim të votës. 3. Ka ardhur informacioni që një shtetas me ... RAPORT VJETOR MBI ECURINË E RTSH te rtsh si edhe te kanaleve te tjera qe transmetohen falas. Rtsh eshte e mendimit qe "Maratona e Tiranës" është transmetuar drejtpërdrejt nga rrjeti i RTSH. “Ata nuk i njihnin kushtet e Shqipërisë, ku as që mund të bëhej fjalë për përdorim të lëndëve të ndaluara në sport gjatë viteve të diktaturës”, shpjegon Gjini motivin pse e refuzoi ftesën e Magalit. Shoqet e garës, rivalitet dhe miqësi E para me të cilën e ruan edhe sot miqësinë është Marjeta Pronjari-Zaçe, me të cilën e lidh karriera, fama. Pastaj shoqet-rivale me të cilat ka garuar në këtë disiplinë sportive shumë të vështirë e mjaft teknike janë: L. Karanxha, M. (Transmetim!) Kastrioti_Kruje Teuta Durrës transmetim i drej 9 mar 2023 — (JETONI##) Bylis Ballsh Partizani Tirana drejtpërdrejt falas[SPORT Kategoria Superiore: -Flamurtari – Teuta -Kastrioti – Flamurtari - ... Flamurtari Vlore vs KS Burreli pas 8 orësh — Flamurtari Vlore – KS Burreli: Live score, updates and head-to-head Free kicks. 0. 0. Offsides. 0. 0. Show more. Sportsbooks. Casino. Best ... ((TV)) Vllaznia Tirana shiko live 7 tetor 2023 Takımlar: KS 7 tet 2023 — ((SPORT TV<)) Flamurtari Korabi Peshkopi drejtpërdrejt falas[live Burreli, 1-2. [FALAS-] Egnatia Dinamo Tirana drejtpërdrejt falas 6 ... Flamurtari vs Burreli 06.12.2023 - Football Overview of the football match on 06.12.2023 between Burreli and Flamurtari that is part of Albania Albanian Cup 2023/24 Round 2 stage $3Free bet. $3. Free ... Gjinit, ndonëse kishte dalë nga një kurim intensiv lidhur me një tumor në sistemin limfatik, nuk i mungonte dëshira për të bërë një publicitet falas për dhurimin e palcës së kurrizit kundër tumoreve. Një gazetar në Bolonja, pasi e mori këtë informacion, e shfrytëzoi. Në pabesi, pa komunikuar me Gjinin, e përcolli në kanalet televizive të “Rai”- t, duke e trajtuar si një rast ku dopingu ka dëmtuar shëndetin e një sportisteje. I interesuar për këtë informacion, drejtuesi i emisionit të njohur ditor të “Rai 2”-shit Xhankarlo Magali e ftoi Gjinin në një debat të drejtpërdrejtë televiziv për ta përdorur këtë argument në emisionin e tij “Piazza Grande”. Kjo ftesë u refuzua nga Gjini, edhe pse stafi i “Rai”-t këmbënguli që ajo të ishte pjesë e një debati për këtë problem. FUTBOLL, BURRELI FLAMURTARI 15 pri 2023 — Your browser can't play this video. Learn more · Open App. FUTBOLL, BURRELI FLAMURTARI. 520 views · 7 months agomore. Mat Televizion. 12.1K. Si një shembull unik që vinte pas një stërvitjeje të madhe, ai u ndal gjatë, pasi bënte çudi për faktin e pazakontë se si kjo atlete vazhdonte ende veprimtarinë, ndonëse vuante nga dëmtime të rënda”. Dopingu, pabesia e gazetarit dhe refuzimi i ftesës së “Rai”-it Janë vitet kur shpërtheu skandali i dopingut në sport, i cili përfshiu të gjitha vendet lindore dhe kur atletet e Lindjes konsideroheshin si përdoruese sistematike të dopingut. (((TRANSMETIM!!))) Teuta Durrës Erzeni drejtpërdrejt falas 14 14 nën 2022 — Climate, environment, management of natural resources GIZ supports its partners in identifying the many causes of environmental risks and ... KS Kastrioti | Krujë Kastrioti - Vora | Drejtpërdrejt 🖥️ https://m.facebook.com/story.php KASTRIOTI - FLAMURTARI ORA 16:00. REDI MALOKU, FUSHË-KRUJË · #EJANESTADIUM ... Korabi Peshkopi Devolli transmetim i drejtpërdrejtë 18 tetor 17 tet 2023 — Lexo më shumëFutbollVeriuSport - February 11, 20230U mund në shtëpi nga Burreli, 1-2. ] Flamurtari Korabi Peshkopi drejtpërdrejt falas 28[ ...


Acerca de

¡Te damos la bienvenida al grupo! Puedes conectarte con otro...

Miembros

bottom of page