top of page

Reunión Regional AMPAC

Público·221 Miembros

(ТЕЛЕВИЗИЈА ВО ЖИВО@) Гледајте ВО ЖИВО: Бугарија Македонија 5 декември 2023


3.6.2022 — Резултат во живо од Бугарија - Македонија на 2 јуни 2022, 18:00. Фудбал, УЕФА Лига на нации. Bulgaria - Macedonia.


До 17 год | ФФМ - Фудбалска Федерација на Македонија Македонија до 17 години во група со Ирска, Полска и Грузија за пласман на ЕП · Македонија до 16 години ја победи Бугарија со 2:0 на гостински терен · Цел ... -Здраво, и ти ли си Бугарин како другите? -Да бе. -Ете го гледате човекот и тој е Бугарин. Да видиме понатаму што се останатите луѓе. Сега имаме иницијатива тука со учениците во Острени. Планираме да се видиме со директорите во Големо Острени, после ќе одиме во Требишта и мало Острени, да видиме што се луѓето, затоа што многу пропаганда има на интернет, беше еден од разговорите кои ги имаше Стојанов. Додека од Бугарија секојдневно на терен гледаме активности за асимилација на македонското население во Мала Преспа, од македонска страна речиси ништо. Видовме само едно видео од канцеларијата на првиот дипломат Бујар Османи -Ве охрабрувам на претстојниот попис да се охрабрите и слободно да ја изразите вашата етничка, јазичка, религиска и идентитетска припадност, која претставува основно природно право да секој поединец, изјави Османи. (🔴▶ГЛЕДАЈ ВО ЖИВО) Македонија-Србија и ... ќе ги одмерат силите со нивните врсници од Малта. Овој натпревар започнува од 15 часот. Двата натпревари можете да ги ГЛЕДАТЕ ВО ЖИВО ОВДЕ. Доколку учестувавме на локалните избори во Бугарија сигурно ќе имавме прилично голем успехНа 29-ти месецов се одржуваат локалните избори во Бугарија. Вие нема да имате свои кандидати, но има ли некоја партија што Ве подржа во вашите барања па вие да ги повикате своите членови и симпатизери да гласаат за неа? Значи од сите политички партии во Бугарија, ниту една не не подржува затоа ние нема да повикаме за никоја да биде гласано. Затоа ние подржуваме неколку независни кандидати за советници во неколку населени места во Пиринска Македонија и се надеваме дека тие ќе успеат да бидат избрани и да не презентираат во локалната власт. Чекај, чекај, Тука да ја поздравиш Бугарија. -Кажи како се викаш? -Ружди. -Бугарин ли си? -Да да. -А тие деца Бугарчиња ли се? -Даѓ -Што сакате, тетратки? …, беше еден од разговорите кои ги имаше Виктор Стојанов. За време на својата посета на Албанија, тој најави дека ќе оствари средби со голем број луѓе во обидот да успее сценариото според кое Македонците од Албанија би се запишале како Бугари. [БЕСПЛАТНО**] ВО ЖИВО: Македонија до 21 Грузија Според него, Бугарија и Република Северна Македонија се повикани да докажат Гледајте ВО ЖИВО: Германија до 19 години Македонија пред 2 дена — Македонската ... Македонија Англија пренос 20 ноември 2023 Стриминг 20.11.2023 — al/english/c/168/174/193/tobacco-alcoholic-drinks-and-coffee БУГАРИЈА пред 3 дена Македонија Македонија до 21 гледајте во живо Malta Фудбалска ... Бугарскиот врвен новинар Бојко Василев во „Коридор 8“ „Независна Македонија е најдобрата идеја за Бугарија“, изјави познатиот бугарски Гледајте на. 0:00. / • Во живо. • ... ВИДЕО ВО ЖИВО: Плоштадот преполн, се чекаат Ракометарите кои на Македонија и ја донесоа титулата европски шампион се очекуваат на плоштад. Гледајте ја атмосферата во живо. Loading… Анкета. Гласајте за ... Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот меѓу Македонија и 11.12.2019 — Македонија А по вчерашниот пораз од Србија, денеска ќе се соочи со репрезентацијта на Бугарија. Натпреварот започнува од 12:00 часот, а може да ... (🔴▶ГЛЕДАЈ ВО ЖИВО) Македонија-Србија и 9.5.2023 — Две млади македонски фудбалски репрезентации попладнево ќе имаат свои настапи. Репрезентација до 16 години е во Стара Пазова каде ќе настапи ... На терен и Виктор Стојанов: Бугарија во силен асимилаторски напад на Македонците во Албанија -Притисокот на Бугарија врз Македонците во Албанија не попушта. Како што тече пописот, така асимилаторската кампања станува се посилна. Додека македонските власти упорно седат со скрстени раце, Бугарите се посилно и директно на терен вршат притисок врз Македонците во регионите на Мала Преспа и Голо Брдо. Последен пример е пропагандата на првиот човек на бугарската Фондација „Македонија“, Виктор Стојанов, кој заминал за Албанија и од таму за своите активности цело време се фали на социјалните мрежи. Помалку и смешно изгледа начинот како се обидува да презентира дека Македонците во овие делови биле Бугари. -Дојди. Во живо Македонија Англија гледајте 20 ноември 2023 Во живо Малта до 17 Македонија до 17 гледајте 31 октомври 2023 Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот Македонија Македонските Бугарија и Црна ... За бугарските притисоци веќе подолго време предупредуваат Македонците од Албанија. Во разговор за Алфа, првиот човек на македонското здружение „Илинден“ Никола Ѓурѓај вели дека нашинците таму живеат во страв и дека јавните закани од бугарска страна може да ги обесхрабрат Македонците да се пишат како Макеонци, затоа што живеат во голема сиромаштија. –И пред и после пописот заканите од бугарските институции се зголемени. Градоначалнички места можеби не многу, но советнички места во општините сигурно доста и според мене сигурно ќе се претворевме во трета или четврта сила во регионот. Но, тоа неможе сигурно да се потврди бидејќи знаете ние не учествуваме во изборите. Каква корист би имале македонците кои што живеат во Бугарија доколку имаат свои советници и градоначалници? Значи нашата партија се стреми, имено и затоа е партија и сака да учествува во избори за да може да биде претставена во локалната власт и да ги штити интересите на своите членови и на сите кои што ги претставува партијата. (Во живо) Расправата во Бундестагот за Македонија - Независен ВесникВо германскиот Бундестаг тече расправата за резолуцијата за пристапувањето на Македонија во ЕУ што е дел од дебатата за европската перспектива на земјите од Западен Балкан. Преносот може да го гледате на следниов линк: https://www. bundestag. de/mediathek/live Резолуцијата за Македонија е на три страници густ текст и плус 13 препораки до владата што треба да направи да го овозможи побрзиот развој на пристапувањето на нашата земја кон ЕУ. Уште на почетокот на резолуцијата се наведува: „Германскиот Бундестаг ги признава македонската култура, идентитет и јазик. Во Европската нија, која се карактеризира со голема разновидност на јазици и култури, јазиците се составен дел од нашето заедничко културно наследство. Јазичната различност се практикува во повеќејазичноста во програмите и во работата на институциите. Македонскиот јазик и култура дополнително ќе ја збогатат оваа различност. Тие неколку кандидати кои што велите дека ќе ги поддржите, се македонци од Бугарија или се некои кои што ги поддржуваат вашите барања? Неможам точно да прецизирам, но мислам дека повеќето од нив се македонци. Каква е вашата проценка, доколку ги исполневте условите и учествувавте, колку градоначалнички места би добиле? Многу тешко е да се направи таква проценка, бидејќи до сега од тие 17 години демократија само еднаш сме биле на избори, но мислам дека ќе имавме прилично голем успех при сегашната ситуација, нели при законот и условите што се во него. Украина Македонија гледајте во живо 14.10.2023 13.10.2023 — Ostali popularni privatni kanali su Kanal 5 vo Zivo. Гледајте ВО ЖИВО: Украина – Македонија (ЛИНК) 11.4.2023 — Македонија денес против ... Шкупи Вардар пренос 5 ноември 2023 пред 4 дена пред 4 дена — [[Пренос во живо==]] Во живо Шкупи Академија Пандев гледајте4. 3. 2023 — Shkupi vs Akademija Pandev:: March 4, 2023:: Live Streaming and TV .


Acerca de

¡Te damos la bienvenida al grupo! Puedes conectarte con otro...

Miembros

bottom of page